פשיטת רגל

נקלעתם למצב שאינכם יכולים לשלם יותר את חובותיכם? הן כאדם פרטי והן כעסק הנקלע לקשיים כלכליים יתכן ואתם נמצאים בפתחה של פשיטת רגל, קיימות אפשרויות לחלוקת החוב לתשלומים או לקביעה של הסדר עם הנושים שלכם שכדאי להכיר. במאמר זה נדבר בהרחבה על תהליך פשיטת הרגל ונכיר כמה מהמושגים החשובים שתפגשו בדרך ליציאה מה"בור" הכלכלי.

משרדנו מתמחה בייצוג בתיקי פשיטת רגל וייצג בהצלחה רבה במהלך השנים בתיקים אלו – אל תהססו לבחון את זכויותיכם – חייגו 073-3744989 לייעוץ, או השאירו פרטים עכשיו ועו"ד יחזור אליכם בהקדם.

עד לתקופה האחרונה בה החלה רפורמת פושטי הרגל, המדינה הטילה קנסות כבדים על חייבים על מנת להעניש ולהרתיע אחרים מכניסה לחובות שאינם יכולים לשלמם.
מי יוזם את ההליך?
בפשיטת הרגל, את ההליך יכולים ליזום החייב או נושה, בעוד הליכים בהוצאה לפועל יזומים על ידי הזוכה ש,לו חייב החייב כספים. אפשרות לעיכוב ההליכים- בפשיטת רגל, עיכוב הליכים נכנס לתוקפו מהרגע בו ניתן צו לכינוס הנכסים, ואף קיימת אפשרות להגשתה של בקשה לעיכובם של ההליכים לפני מתן צו הכינוס, בעוד שבהליכי ההוצל"פ רק לעיתים נדירות קיימת אופציה לעיכוב ההליכים.מהן החובות והמגבלות האפשריות שיוטלו על החייב- לרוב, על החייב בפשיטת רגל, יחולו, בין השאר, המגבלות והחובות הבאות: חובת תום לב, עיכוב היציאה מגבולות הארץ, הגבלה על ניהול חשבונות בנק ושימוש בכרטיסי אשראי, הגבלות על מעורבות בתאגיד ועל תחומי העיסוק בפשיטת רגל.

בהליכי הוצל"פ עלולות לחול על החייב המגבלות הבאות: עיכוב היציאה מגבולות הארץ, הגבלה מיוחד מטעם בנק ישראל או התואר "חייב מוגבל באמצעים".אפשרות ליצירת הסדרים נפרדים בין הנושים / הזוכים- בפשיטת רגל חל איסור על כך, בעוד שבהליכים בהוצל"פ , חל איסור במקרים של מסגרת איחוד תיקים.מועד סיומם של ההליכים- בפשיטת רגל, ההליכים יסתיימו עם מתן צו ההפטר (פרק הזמן הרלוונטי בבקשות שמוגשות על ידי החייבים מוגבל לכ-4.5 שנים), בעוד שעל פי כללי סגירת תיקים בהוצל"פ, כל עוד החובות לא נגבו במלואם, ההליך שריר ונמשך. זאת, למעט מאשר במקרים שבהם מבוצע הליך מחיקת החובות לחייבים המוגבלים באמצעים.

משרד עורכי דין צימרינג רוקח ושות' מתמחה בהליכי פשיטות רגל והוצאה לפועל ומייצג חייבים וזוכים, תוך הקפדה על מתן יחס אישי וליווי צמוד לכל לקוח.
שלחו הודעה לעו"ד כעת – ונשמח לייעץ לכם על הפתרון הטוב ביותר עבורכם. – יוצאים לדרך חדשה.

✔ ביטול הגבלות ועיקולים ✔ ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ ✔ ביטול הגבלת רישיון נהיגה ✔ ביטול עיקול משכורת ✔ אישור לפתיחת חשבון בנק ✔ אישור לפתיחת עוסק מורשה ✔ מחיקת חובות ✔ הסדרים מול רשויות ✔ איחוד תיקים ✔ הסדר נושים ✔ הפטר חובות ✔ הסדר בנקים ✔ פשיטת רגל ✔ פירוק חברה ✔ הוצאה לפועל ✔ שיקום כלכלי

לייעוץ עם עו"ד מומלץ ללא התחייבות השאר פרטים עכשיו